wordpress themes.

Говорун Валентин Давидович

Фото Говоруна 28.05.2014

Понад чверть століття Валентин Давидович Говорун сумлінно, творчо і результативно працює вчителем біології в Хмельницькому колегіумі ім. В.Р.Козубняка, цілком присвятивши себе освіті, дітям та їх потребам.
В 2006 році Говорун В.Д. розпочав співпрацю з Хмельницьким ОЕНЦУМ, а з 3 січня 2007 року дирекцією закладу йому було довірено проведення гурткової еколого-натуралістичної роботи з учнями на базі колегіуму за кошти обласного позашкільного закладу. Творчий підхід Валентина Давидовича до організації навчально-виховного процесу в гуртках
забезпечив високий рівень відвідування їх юннатами, зацікавлення їх до пізнання нового про природу рідного краю, поглиблення знань про флору і фауну та природозаповідну справу на Хмельниччині.
Говорун В.Д. постійно дбає про розвиток здібностей дітей на уроках і в позаурочний час. Вивчаючи індивідуальні особливості, він заохочує учнів і гуртківців до дослідництва й творчої праці, проводить з ними цікаві еколого-натуралістичні заходи, залучаючи до них батьків своїх учнів.
Під керівництвом Валентина Давидовича у гуртках юних зоологів проводиться цікава дослідницька робота, а його учні і гуртківці – активні учасники ряду конкурсів-захистів дитячих науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та неодноразові їх переможці.
Трудолюбивий, наполегливий і завжди вимогливий до себе та своїх вихованців, він сумлінно й професійно на високому методичному та науково-педагогічному рівні проводить навчання юних природолюбів, чим заслужив визнання і глибоку повагу серед освітян міста та педагогів і науковців області й України, регулярно зустрічаючись з ними і ділячись набутим досвідом роботи під час різноманітних регіональних освітянських і Всеукраїнських науково-педагогічних заходів (конференцій, семінарів-практикумів, круглих столів тощо).
Як активний учасник науково-педагогічних та еколого-натуралістичних заходів, своїми новаторськими педагогічними ініціативами Говорун В.Д. зробив вагомий особистий внесок в удосконалення й розвиток навчально-методичної і навчально-виховної роботи в регіоні, що було справедливо і високо оцінено колегами в закладах освіти області та в столиці нашої держави.
З власної ініціативи та досвіду він вдало організував ґрунтовні природничо-краєзнавчі дослідження з участю природолюбів-ентузіастів, школярів, юннатів і вчителів Хмельниччини та творчо опрацював їх конкурсні матеріали про басейни річок Дністра, Південного Бугу і Дніпра, що знаходяться на території області. Говорун В.Д. вміло організував співпрацю з науковцями місцевих університетів, підготував, наполегливо забезпечив своєчасне друкування навчального посібника «Річки Хмельниччини» для усіх закладів освіти міста Хмельницького й області в 2010 році.
Крім цього, завдяки новаторській праці і творчим зусиллям Валентина Давидовича побачила світ серія книг «Фауна Хмельниччини», до якої увійшли його авторські високоякісні ілюстровані навчальні посібники для учнівської та студентської молоді «Дикі звірі Хмельниччини», «Риби, земноводні, плазуни і звірі Хмельниччини», «Птахи Хмельниччини», які отримали ґрунтовні наукові рецензії ряду провідних науковців регіону та столиці і право друкуватись з грифом Національної академії педагогічних наук України та були високо оцінені науковцями і освітянами нашої держави. Яскравим прикладом співпраці педагогів, школярів і науковців став навчальний посібник «Гриби Хмельниччини», що вийшов з грифом Міністерства освіти і науки України в 2014 році загальним тиражем 2000 примірників. Для створення цієї книги також організовувався і проводився обласний дитячий еколого-натуралістичний конкурс “Гриби Хмельниччини”, до участі в якому долучались учні та вихованці загальноосвітніх і позашкільних закладів області.
Новаторський підхід В.Д. Говоруна до створення навчальної літератури для дітей став прикладом для інших педагогів, а китайські науковці, які в 2013 році вивчали національний досвід науково-педагогічної співпраці в Національній АПН України, також познайомились з новаторським досвідом Валентина Давидовича і зацікавились ним, адже для їх великої держави використання цього досвіду також розкриває цікаві перспективні можливості спільного вивчення природи рідного краю і книготворення педагогами, науковцями та учнівською і студентською молоддю.
Усі книги природничо-краєзнавчого змісту, створені і надруковані В.Д. Говоруном спільно з О.О. Тимощуком та за підтримки Національної АПН України, безкоштовно отримали навчально-виховні заклади Хмельницької області.
За результатами неодноразової участі у профільних міжнародних та Всеукраїнських науково-педагогічних заходах і виставках інноваційної педагогічної творчості, природничо-краєзнавчі книги В.Д. Говоруна не мали собі рівних за новизною, актуальністю, глибиною змісту та якістю і здобули призові місця, а їх автор відповідно нагороджувався рядом, заслужених важкою працею, Почесних грамот і Дипломів.
Авторська програма гуртка юних зоологів, яку склав і практично апробував у колегіумі В.Д. Говорун, в 2012 році на конкурсній основі визнана в числі найкращих профільних програм в Україні та відзначена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Крім науково-педагогічної літератури, він автор поетичних книг «Віхола думок», «Дзеркало часу». Друкувався в альманахах: «Медобори» – 2,3,4,5, «Хто я?», «Хай святиться ім’я твоє», «Хай буде воля твоя», «Хліб наш насущний», «Не введи нас у спокусу», «Хай прийде царство твоє», «Збав нас від лукавого», «Ми прощаємо винуватцям нашим!», «Fatum», «Sitis», «Via», «Caractere», «Musica», «Amicitia», «Felicitas», «Urbis et vicus», «Живемо всі ми у надії», «Periculum», «Весна. Скіфія 2012», «Літо. Скіфія 2012», «Осінь. Скіфія 2012», «Зима. Скіфія 2012», «Літо. Скіфія 2013», «Осінь. Скіфія 2013» і в «Антології сучасної новелістики та лірики України» – 2009, 2010, 2012.
Валентин Давидович – член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України».
В.Д Говорун нагороджений відзнакою літературної премії «Скарби землі Болохівської» 2012 року, а в грудні 2012 року, за підсумками Всеукраїнського конкурсу «Поетичні Таланти Української Освіти» – нагороджений Грамотою за зайняте 1-ше місце серед поетів-освітян України у номінації «Вірші Духовно-Релігійної Тематики».
Самовіддана учительська праця і творчі здобутки нині відомого в нашому краї природознавця та педагога Валентина Давидовича Говоруна були добре помічені за межами колегіуму і сьогодні на стінах «підсобки» навчального кабінету милують очі учням, колегам і батькам його заслужені нагороди – Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України (Н. № 817-К від 16.08.2007 р. та Н. № 640 від 30.05.2012 р.,), Почесна грамота Хмельницької міської ради (03.10.2007р.), Грамота Національної АПН України (вересень 2010 року), Почесні грамоти Національного ЕНЦУМ (Н. № 46 від 14.10.2010р., Н. № 48 від 08.06.2012р., Н. № 56 від 24.09.2012р.), Почесні грамоти Хмельницького обласного управління освіти і науки (Н. № 337-к від 17.09.2008р., Н. № 148 від 04.03.2011р., Н. № 186 від 13.03.2012р., Н. 367 від 20.09.2012р.), Почесні грамоти Хмельницької обласної ради (від 22.07.2007р., 04.10.2009р., 03.10.2010р.), Почесні грамоти Хмельницької ОДА ( від 08.08.2010р. та від 04.09.2012р.).
Педагога-новатора, ентузіаста юннатівського руху В.Д.Говоруна Хмельницький ОЕНЦУМ неодноразово та на жаль безуспішно представляв до однієї з найвищих і почесних освітянських нагород – нагрудного знака Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти України», а його талановиті науково-педагогічні здобутки, досягнуті самовідданою й важкою, виснажливою і безкорисливою творчою працею заради лише одного – забезпечення якісного навчання та виховання дітей колегіуму, міста і всього нашого рідного краю, здобувають визнання і високу оцінку за межами Хмельниччини і продовжують примножуватися.

Див. за посиланнями:

Блог Валентина Говоруна
Електронна бібліотека юннатів Хмельниччини
Гриби Хмельниччини знатиме кожен школяр нашого краю
Газета “Майбуття” (див. 7 ст.)