wordpress themes.

Новини юннатівського життя

2023 рік 

Про новини юннатівського життя у І півріччі 2023 року

див. у Архіві новин сайту

 


День відкритих дверей у хмельницьких юннатів 

15 вересня 2023 року Днем відкритих дверей в умовах військового стану розпочався новий навчальний рік у структурному підрозділі еколого-натуралістичного напряму Хмельницького  ОЦТКУМ. Для юних дослідників та природолюбів День відкритих дверей проводився під слоганом «Я ЕКО-громадянин України» в контексті проведення заходів Всеукраїнської еколого-натуралістичної акції «День юного натураліста», оскільки важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей щодо навколишнього середовища, екологічне виховання усього населення, а особливо молодого покоління. 
На жаль, нині продовжуються російська окупація й військові дії в Україні, і черговий навчальний рік проводиться в умовах війни, у дуже важкий час, коли наша країна виборює свою свободу, незалежність та право на життя, сплачуючи за це найдорожчим – тисячами людських життів українських воїнів і мирних жителів. 
Цьогоріч юні натуралісти структурного підрозділу будуть займатися у гуртках юних флористів, юних садівників, квітникарства, природи рідного краю, фітодизайну, юних лісівників, біології людини, біології тварин, бджільництво та ін. 
Керівники гуртків еколого-натуралістичного напрямку провели для школярів пізнавальну екскурсію екологічною стежкою дендропарку «Юннатівський», кабінетом акваріумістики та УНДЗД. 
Під час заходів Дня відкритих дверей юннати гуртків «Юні флористи» та «Садівництво» (кер. гуртка Лариса Кліщар) провели благодійний забіг на підтримку воїнів ЗСУ, аби висловити вдячність військовим, вшанувати пам’ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність України. Також юні природолюби взяли участь у квесті «Колекціонер природи» та конкурсі «Дуель». 
Перше заняття у гуртку «Природа рідного краю» на базі Хмельницького ліцею № 4 імені Павла Жука (кер. гуртка Іванна Тонкоглаз) було присвячене нашій державі – Україні. Діти розмальовували карту України та писали побажання нашим воїнам, які захищають нашу державу від ворога.  Малюнки і побажання юннатів будуть передані на фронт нашим захисникам. 
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я вихованці гуртків «Квітникарство» (кер. гуртків Марія Бондар) на базі Кузьминського ліцею Щиборівської сільської ради активно взяли участь у обговоренні питань і цікавих тестах заняття «Ти як?», ініційованого першою леді держави Оленою Зеленською у співпраці з МОН і ЮНІСЕФ, грі-вікторині «Знай, люби, бережи» та вшанували  односельчан-героїв, які самовіддано захищають нашу рідну землю і оберігають нас від ворогів. 
Для вихованців гуртка «Природа рідного краю» кер. гуртків Юлія Петраш провела тематичне заняття «Національні символи України» та гру-конкурс «Україна. Чарівний світ природи». 
Вихованці гуртка «Квітникарство» на базі Михайлівського ліцею Розсошанської селищної ради (кер. гуртка Зоя Демчишина) взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті на тему «Ми за мир!».

Юні природолюби – активні учасники заходів Дня відкритих дверей отримали цінні подарунки.
Відповідно до рекомендацій МОН України в цьому навчальному році керівники гуртків юних натуралістів продовжують працювати з юннатами в умовах військового стану за таким алгоритмом: 
– спокійно повідомити юннатам, що оголошено сигнал повітряної тривоги, а тому треба припинити заняття; 
– закцентувати увагу вихованців на тому, що вони мають пройти в безпечне місце, встановлене їхніми родинами; 
– попросити юннатів вийти з конференції (якщо заняття проводиться онлайн в режимі реального часу); 
– дочекатися, щоб усі гуртківці вийшли з онлайн-конференції.

З найкращими побажаннями мирного неба над головою і успіхів у юннатівській роботі, щиро вітаємо колег-натуралістів та вихованців профільних закладів позашкільної освіти з новим навчальним роком в системі позашкільної освіти України! 


Інструкції МОЗ України для населення щодо дій кожного у випадку радіаційної аварії 

 

      


 

Міністерство освіти і науки України

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Газета «ЮННАТ» №6 (83) 2023 року

 


 

Сьогодні День працівників природно-заповідної справи 

   

   Щорічно 7 липня в Україні святкується  професійне свято працівників природно-заповідної справи, яке було запроваджене за ініціативою Міністерства охорони навколишнього природнього середовища України 18 серпня 2009 року.   

   Різноманітна, мальовнича природа нашого краю – це скарб який розумно потрібно раціонально збагачувати та постійно оберігати, адже всі ми є частинкою цілісної системи, в якій функціонуємо. Людина відновлюється в природі, черпає натхнення в ній і споживає її дари для своєї життєдіяльності. 

   Природоохоронці Хмельниччини вірно служать своєму рідному краю, охороняючи і збагачуючи його природно-заповідні території, активно вивчають актуальні проблемні стани флори й фауни, попереджаючи владу і громадськість про можливі негативні впливи на довкілля діяльності людини.   

    А ще варто відмітити й те, як вони невпинно, фахово і  натхненно ведуть еко-просвітницьку програму серед дітей, учнівської й студентської молоді задля їх знань і розуміння природних ресурсів та важливості їх збереження.

   Вітаємо всіх природоохоронців Хмельниччини з професійним святом та бажаємо усім сили духу і стійкості у наш непростий час збройної боротьби українського народу з російськими окупантами за нашу свободу, незалежність та державний суверенітет України!  


 

Про підведення підсумків Всеукраїнського

Фестивалю патріотичних дій

27 – 29 червня 2023 року  Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України був проведений Всеукраїнський Фестиваль патріотичних дій, приурочений до Дня Конституції України. У Фестивалі прийняли участь вихованці закладів загальної, середньої та позашкільної освіти з числа переможців всеукраїнських конкурсів з усіх областей України.

У рамках Фестивалю було проведено юннатівський патріотичний фестиваль, де юннати презентували досягнення у сфері національно-патріотичної діяльності, а також проходили майстер класи з Петриківського розпису. Юні патріоти мали можливість прийняти участь у патріотичному челленжі «Люблю Україну», відвідали національний музей історії України в онлайн форматі, подивилися цікаві фільми, послухали аудіо записи народної музики України.

Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за  високу громадську позицію, досягнення у сфері національно-патріотичної діяльності, глибокі знання свого краю, творчий підхід, креативність та оригінальність презентації в рамках проведення Всеукраїнського Фестивалю патріотичних дій та зайняте І місце нагороджено команду вихованців гуртків «Юні акваріумісти» (кер. гуртка Петраш Ю.В.) та «Юні друзі природи» (кер. гуртка Тонкоглаз І.М.) структурного підрозділу еколого-натуралістичного напрямку Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.


 

Хмельницькі юннати серед переможців Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців