wordpress themes.

Новини юннатівського життя

2018 рік


До 100-річчя позашкільної освіти в Україні

/ Інформаційний матеріал  В.В.Вербицького, доктора педагогічних наук, професора, директора Національного екологонатуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України /

( див. за посиланням: https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2014/09/100info.pdf  )

 

 


Юннати Хмельниччини знову лідирують

у Золотій когорті позашкільників України

Новий 2018 рік та 1000-річчя юннатівського руху в Україні юннати Хмельниччини зустріли серед лідерів Золотої когорти позашкільників України.

Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Інститутом проблем виховання Національної академії педагогічних наук України та Всеукраїнською Асоціацією педагогів-позашкільників «Фактор» підведено підсумки Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» за 2017 рік, лідерами якого як переможці стали профільні комунальні заклади позашкільної освіти Хмельницької області.

Цей важливий науково-освітній захід проводився з метою виявлення творчо працюючих педагогічних колективів закладів позашкільної освіти, розповсюдження передового педагогічного досвіду, пошуку інноваційних ідей та технологій для оновлення змісту навчання і виховання дітей, публічного визнання внеску закладів позашкільної освіти у розвиток системи національної освіти України, формування іміджу цих закладів.

Участь у Рейтингу якості позашкільної освіти приймали кращі педагогічні колективи закладів позашкільної освіти з різних регіонів України, котрі на розгляд столичному журі подали матеріали, що ґрунтовно розкривали досвід роботи їх педагогічних і дитячих колективів (еколого-натуралістичні центри, станції юних натуралістів, будинки дитячої та юнацької творчості, центри позашкільної роботи) напрацьований в минулому році.

У поданих позашкільниками Хмельниччини конкурсних роботах презентувались інноваційні форми управлінської діяльності, прогностичні орієнтири інноваційного розвитку їх закладів, моніторинги якості освіти у позашкільних навчальних закладах та системи організації дослідно-експериментальної і навчально-виховної роботи, що було високо оцінено журі і гідно відзначено організаторами Рейтингу.

Дипломом «Флагман позашкільної освіти України» Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» нагороджений Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (директор – Манійчук Тетяна Леонідівна) в категорії «Заклади позашкільної освіти міського підпорядкування», якого журі  визнало абсолютним переможцем Рейтингу.

Дипломом переможців Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» нагороджено Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (директор – Климчук Василь Васильович) в категорії «Заклади позашкільної освіти обласного підпорядкування» та КЗ «Станція юних натуралістів» Дунаєвецької міської ради (директор – Чекман Марта Василівна) в категорії «Заклади позашкільної освіти міського підпорядкування».

Такі відзнаки не є новими для хмельницьких натуралістів, адже їх заклад – Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, починаючи з 2009 року  щорічно виборював лідируючі позиції у Рейтингу серед  лауреатів і переможців, а в 2014 році він також був відзначений Дипломом Флагман Відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників».

Успішна участь натуралістів Хмельниччини у Відкритому рейтингу якості позашкільної освіти, що стали його переможцями за минулий рік і знову увійшли до «Золотої когорти позашкільників», вкотре засвідчила їх високий професійний рівень і здобутки творчості та дослідництва їх вихованців на всеукраїнському й міжнародному рівнях та увагу, яка сьогодні приділяється місцевою владою і керівництвом освітньої галузі збереженню й реформації існуючої мережі закладів позашкільної освіти та забезпеченню динамічного розвитку позашкілля на Хмельниччині.

 


Юннати Хмельниччини переможці та презери

фіналу Всеукраїнського заочного конкурсу «День рослин2017»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України спільно з Інститутом харчової біотехнології та геноміки НАН України у вересні – листопаді 2017 року провели ІІ етап Всеукраїнського заочного тематичного конкурсу «День рослин – 2017» та нещодавно завершили підведення його підсумків. Конкурс проводився в рамках ІV Міжнародного дня рослин в Україні.

Конкурсні роботи, виконані школярами віком 12 – 18 років, подавалися в двох категоріях: поетичний твір «Флора, яку я люблю» та малюнок «Рослинний світ навколо нас». Значну частину конкурсних робіт було надіслано школярами та юннатами Хмельниччини.

Відповідно до підсумків рішення журі переможцями Конкурсу в категорії  малюнок «Рослинний світ навколо нас» стала Дацюк Анна, учениця Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 ім. М.К.Чекмана.

У категорії поетичний твір «Флора, яку я люблю» – Чекман Ярослав, вихованець гуртка  «Екожурналісти» Дунаєвецької станції юних натуралістів,  Дердюк Вікторія, 12 років, с. Браїлівка Новоушицького району та Омельчук Маргарита, 14 років, м. Кам’янець-Подільський.

Призерами Конкурсу в категорії малюнок «Рослинний світ навколо нас»

стали  – Лабенський Назар, 12 років, с. Червоний Цвіт Шепетівського району, Черняк Діана, учениця Клубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ізяславської районної ради, Антосєва Діана, 14 років, с. Гальчинці Теофіпольського району, Ніколаєва Андріана, вихованка гуртка «Цікава хімія» Дунаєвецької станції юних натуралістів та Коваленко Дмитро, вихованець гуртків Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання.

Призерами Конкурсу у категорії поетичний твір «Флора, яку я люблю» стали – Шмурікова Марія, 13 років, м. Хмельницький,  Нікітчук Катерина, вихованка Полянського НВК Славутської районної ради та  Мак Ілона, учениця 6-Б класу Кам’янець-Подільського НВК № 9 імені А.М. Трояна.        

Творчі роботи переможців Конкурсу організаторами буде опубліковано в науково-художньому журналі для дітей та юнацтва «Паросток», газеті «Юний натураліст» та розміщено на електронних сторінках Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді в мережі Інтернет.

Організатори Всеукраїнського заочного тематичного конкурсу «День рослин – 2017» подякували усім школярам, які взяли участь у  заході та їх педагогом – керівникам робіт.


Славутські юннати – переможці Всеукраїнського

еколого-натуралістичного Походу «Біощит-2017».

Напередодні Нового 2018 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підвів підсумки Всеукраїнського еколого-натуралістичного Походу «Біощит-2017», який  щорічно проводиться з метою організації та залучення учнівської молоді до роботи по дослідженню та впровадженню в практику біологічних методів захисту лісу, саду та сільськогосподарських культур від шкідників.

         Основні завдання Походу – поширення знань про корисну роль безхребетних, їх значущу роль в екосистемі та регуляції чисельності шкідливих комах, запиленні рослин, ґрунтоутворенні, контролю за дотриманням законодавства щодо охорони тваринного світу, підвищення стійкості лісових насаджень завдяки проведенню комплексних біологічних лісозахисних заходів, практична допомога молоді у розробці та впровадженні біологічних методів захисту рослин.

       Відповідно до підсумків журі фінального етапу ІІІ місце за результатами участі у заходах операції «Махаон», що проводився в рамках Всеукраїнського еколого-натуралістичного походу «Біощит-2017»,  посіли вихованці гуртка «Природа рідного краю»  Славутського еколого-натуралістичного центру школярів, колектив яких організатори нагородили Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Керівника гуртків Славутського еколого-натуралістичного центру школярів Нікітчук Тетяну Олександрівну відзначено Подякою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за орієнтування учнівської молоді на дослідження та поширення знань про корисну роль безхребетних, формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища природоохоронно-пропагандистську діяльність.

                Славутські педагоги-натуралісти та їх освітянське керівництво приділяють серйозну увагу екологічному вихованню школярів, про що свідчать досягнуті ними результати під час цього юннатівського заходу.


2017 рік

 


Юннати Хмельниччини серед переможців фіналу

Всеукраїнської трудової акції школярів «Плекаємо сад»

Напередодні Різдвяних свят і Нового 2018 року  Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України підвів підсумки щорічної Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад» за 2017 рік, основним завданням якої є сприяння розвитку дослідницької і експериментальної роботи школярів, здобуття ними практичних знань, умінь та навичок в галузі садівництва з практичною участю їх батьків.

Акція проводилась з метою виховання сучасного господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки, формування творчої працелюбної особистості, економічного і трудового виховання учнів, привернення уваги органів влади та громадськості до проблем сільської школи, залучення до цієї важливої справи родин юних природолюбів і майбутніх господарів землі.

Серед 62 кращих робіт представлених з 17 областей нашої держави на III етап конкурсу були й конкурсні роботи школярів і юннатів Хмельниччини, котрі були змістовно, яскраво, проілюстровані світлинами, дитячими малюнками, таблицями та іншими наглядними матеріалами. Організатори Акції також відзначили, що в 2017 році у її заходах брали участь значно більше родин, адже участь сім’ї в Акції – найдієвіша форма трудового виховання підростаючого покоління.

Відповідно до підсумків журі до числа переможців фіналу Акції увійшли юні садівники і природолюби з Хмельницької області.

Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України нагороджено переможницю Всеукраїнської трудової акції школярів «Плекаємо сад» Гоцуляк Ірину, вихованку гуртка юних садівників Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання, за її змістовні досягнення у навчально-дослідницькій роботі і практичній діяльності в галузі садівництва та активну участь в заходах Акції.

За активну участь у Всеукраїнській трудовій акції школярів «Плекаємо сад» нагороджено Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України колектив вихованців загону «Екологічна варта» Кам’янець-Подільської  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 12.

За трудове виховання підростаючого покоління, активну роботу з дітьми по вивченню сучасних технологій у садівництві та втіленню своїх знань на практиці під час Всеукраїнської трудової акції школярів «Плекаємо сад» керівника гуртка юних садівників Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Гоцуляк Інну Василівну відзначено Подякою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

 Вітаємо переможців та активних учасників Акції та сподіваємось, що участь учнівських і педагогічних колективів області в еколого-натуралістичних заходах у наступному 2018 році принесе нові трудові здобутки, яскраві перемоги та заслужені нагороди.

 

 

 


В Національному ЕНЦУМ буде проведена

ІІІ Всеукраїнська науковопрактична

конференція «Відтворимо ліси разом»

Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно із Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Навчально-науковим інститутом лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України планують 15-16 березня 2018 року в м. Києві до Міжнародного дня Лісу проведення ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Відтворимо ліси разом» на тему «Науково-педагогічні та лісогосподарські основи організації діяльності учнівських лісництв».

Мета заходу – привернення уваги державних і громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади, громадських організацій в поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв.

До участі у заході запрошуються працівники установ лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, методисти та керівники учнівських лісництв позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Для участі у заході необхідно до 5 березня 2018 року пройти он-лайн реєстрацію за адресою: https://nenc.gov.ua/?page_id=3760.

Конференція буде проводитися 15 березня 2018 року на базі НЕНЦ, а 16 березня – на базі Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України.

За підсумками роботи конференції планується видання збірника матеріалів. Учасникам конференції необхідно подати тези доповідей до 28 лютого 2018 року на електронну адресу: fedorchuk@nenc.gov.ua (тема листа: «Конференція «Відтворимо ліси разом»).

Тези в об’ємі 2-5 сторінок повинні бути надруковані в форматі Word шрифтом «Times New Roman 12 pt». Параметри сторінки – стандартні, формат А4 (210х297 мм) з полями: верхнє, нижнє, ліве, праве – 20 мм. Файл з доповіддю подається без нумерації сторінок. Інтервал – одинарний. Назву доповіді необхідно друкувати великими літерами (шрифт 14) з вирівнюванням по центру. Справа під назвою доповіді – ім’я та по батькові, прізвище авторів, нижче, через два інтервали – повна назва організації.

Програмою Конференції передбачена робота виставок:

  1. Тематична виставка: «Лісовідтворення. Пошуки молоді». Розмір стенду для експозиції на одного учасника: 1м х 2м (h) – 2 шт.;
  2. Виставка видавничої продукції відповідно тематики Конференції.

Заїзд та реєстрація учасників – 15 березня до 13.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Проїзд від залізничного вокзалу м. Київ маршрутним таксі № 588, № 181 до зупинки «Мостицька», або тролейбусом № 33.

Від’їзд – 16 березня після 14.00 год. Організатори конференції просять учасників завчасно придбавати квитки на зворотній шлях.

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України має спальний корпус та їдальню власного готельного комплексу, що дозволяє йому забезпечити учасників заходу комфортними умовами проживання і харчуванням із розрахунку: проживання в готельному комплексі – від 200,00 грн. до 250,00 грн. за добу (для дорослих), для учнів – від 150,00 грн. за добу; триразове харчування в їдальні – 80,00 грн. за добу (телефон чергового адміністратора комплексу – (0-44) 430-32-36).

Звертаємо увагу, що витрати на відрядження учасників Конференції здійснюються за рахунок відряджуючих організацій.

Додаткова інформація – за телефонами: 0 (44) 430-02-60, 430-43-90.

Координатори заходу: Федорчук Михайло Ігоревич (завідуючий лабораторією дендрології, тел. моб.: 0974099089) та Бойко Євгенія Олексіївна (методист НЕНЦ, тел. моб.: 0972348602).

Департамент освіти і науки довів зазначену інформацію до підвідомчих навчальних закладів райво, міськупро та ОТГ і звернувся до них з проханням щодо сприяння участі їх педагогів у Конференції.


Юннати Хмельницького ОЕНЦУМ святкували

День Святого МиколаяЧудотворця

З початком зими починаються найулюбленіші і найочікуваніші зимові свята та веселі розваги. Перше свято, якого діти чекають з нетерпінням, це свято Святого Миколая-Чудотворця, якого українці здавна вважають своїм покровителем, вихователем та заступником дітей і юнацтва.

Вихованці Хмельницького ОЕНЦУМ дочекались святкування найулюбленішого дня у році – Дня Святого Миколая-Чудотворця, адже знали, що за їх слухняність, старанність і працьовитість він принесе їм багато приємних та несподіваних подарунків.

Готуючись до цього святкового Дня, юні натуралісти закладу дружно встановлювали святкову зелену й пахучу новорічну красуню та чепурили її ялинковими прикрасами. І вони не помилились у своїх сподіваннях, бо в цей день, який тут зустрічали з захопленням і радістю, окрім ознайомлення з самобутніми національними традиціями і їх святкуванням, для гуртківців закладу проводилось чимало цікавих культурно-розважальних та просвітницьких заходів.

Вихованці гуртків юних рослинників та лікарських рослин, разом зі своїм керівником Ларисою Миколаївною Кліщар, провели театралізоване дитяче свято «Cвятий Миколай нашу хату не оминай!», яке відбувалося у формі інсценованого дійства. Казкові персонажі: ангели, вітер, чортик, Яринка і Тарасик, ведучі, діти чекали на прихід Святого Миколая, розповідаючи як вони гарно себе поводили протягом року. Також керівником гуртка було проведено ряд цікавих і змістовних конкурсів: «Хто швидше надує повітряну кульку», «Перетягування мотузки», «Упіймай сніжинку», «Велетні і ліліпути» розповідали вірші та співали різдвяних пісень.

Юні акваріумісти на чолі зі своїм керівником Юлією Володимирівною Петраш провели цікаву та захоплюючу квест-гру «Запалюємо зорі до Дня Миколая». Гурток було поділено на  команду хлопчиків та команду дівчат. Гра включала вікторину «Що я знаю про Миколая», багато змітовних конкурсів: «Ліпимо сніговика», «Лови сніжок», «Маска, я тебе знаю», «Красуня-ялинка» та «Новорічний костюм».

Вихованці гуртків юних рослинників (керівник Міхайлиця І.В.) провели красиве зимове свято «Святий Миколай – до нас в гості  завітай». Під час святкових конкурсів-змагань юні природолюби дізнались багато цікавого про Святого Миколая-Чудотворця, його добрі справи заради людей та сердечну турботу про усіх дітей на землі, ознайомились з історією виникнення й традиціями святкування цього поважного свята в Україні. А ще – дружно розв’язували кросворди, відгадували запитання вікторин, загадки про Святого Миколая, обговорювали зміст казки «Помічники» та оповідання «Подарунок Святого Миколая», пригадували прислів’я та приказки про зимові свята, складали пазли, хлопці ліпили вареники, а дівчатка розмальовували Святому Миколаю торбинку для гостинців, декламували святкові вірші і співали обрядові пісні.

На завершення дитячого свята, усі учасники дійства написали листи до Святого Миколая, а також пообіцяли всі разом, що будуть добрими та чемними, гарно навчатимуться, поважатимуть старших, шануватимуть батьків, бабусь, дідусів та щиро любитимуть, а як виростуть – боронитимуть свою рідну неньку-Україну від недругів та ворогів.

Демонструючи свою обізнаність з національними традиціями святкування українцями релігійних свят та високу результативність відгадування під час проведення святкових конкурсів, всі юні учасники Дня Святого Миколая отримували в нагороду ряд цінних та безліч солодких подарунків-миколайчиків.

Готуючись до улюбленого зимового свята, гуртківці оформили ще й виставку тематичної літератури, новорічних дитячих малюнків, вітальних листівок та підготували святковий випуск юннатівської стінгазети «Святий Миколай».

За багаторічною традицією в цей казковий день у центральному корпусі Хмельницького ОЕНЦУМ запалала святковими вогнями новорічна ялинка і Святий Миколай-Чудотворець урочисто відкрив початок святкування новорічних та різдвяних свят, а всі учасники дійства отримували гарний заряд неймовірних позитивних емоцій і випромінювали яскраві щасливі посмішки.

Хай Святий Миколай завжди відвідує Ваші домівки і обдаровує Вас!